Lezing | Trixie Hölsgens over Thomas Mann

Activiteit van externe partij

Datum: donderdag 30 oktober 2025 om 20:00 uur tot 21:30 uur
Locatie: Boekhandel Maximus, Bergse Dorpsstraat 122, Rotterdam-Hillegersberg
Informatie:

Inloop vanaf 19:30 uur - Aanmelden: info@maximushillegersberg.nl

Toegang: € 10,00
Lezing | Trixie Hölsgens over Thomas Mann
© Boekhandel Maximus

Ter gelegenheid van het Thomas Mann-jaar - hij werd 150 jaar geleden geboren - geeft  literatuurwetenschapper, germanist en filosoof Trixie Hölsgens op donderdag 30 oktober a.s. bij boekhandel Maximus in Rotterdam een lezing over deze schrijver. In deze lezing worden de vier belangrijkste romans van Thomas Mann besproken: De Buddenbrooks, De Toverberg, Jozef en zijn broers en Doctor Faustus.

Aan de hand van centrale thema’s in zijn werk, zoals familie, persoonlijke ontwikkeling, de balans tussen verstand en gevoel, het belang van democratie en de veerkracht van de mensheid, krijgen we een inkijkje in het rijke oeuvre van één van de belangrijkste auteurs van de 20e eeuw.

Zijn romans, die getuigen van groot psychologisch inzicht en historisch besef, bieden ook in onze tijd nog steeds herkenning en troost.

Een lezing die verdieping biedt voor iedereen met interesse in literatuur, geschiedenis en de menselijke psyche. Met voldoende aanknopingspunten om vervolgens één of meerdere van de boeken diepgaand te kunnen lezen!

Trixie Hölsgens is docent, spreker en tevens werkzaam op de afdeling Onderwijs & Uitwisseling van het DIA.

Zie verder de website van Boekhandel Maximus Hillegersberg


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger