Architectuur Film Festival Rotterdam (AFFR) | City for sale

Activiteit van externe partij

Datum: woensdag 4 oktober 2017 tot 8 oktober 2017
Locatie: Lantarenvenster, Otto Reuchlinweg 996, Rotterdam
Informatie: Meer informatie via +31 10 2772277
Toegang: € 9,75, € 7,75 (studenten/CJP)
Architectuur Film Festival Rotterdam (AFFR) | City for sale
© AFFR

De negende editie van het AFFR vertoont ook dit jaar weer verscheidene documentaires, speelfilms en korte films. Daarnaast biedt het door verschillende debatten een podium voor de discussie over de toekomst van de stad. Dit jaar zijn er ook weer Duitse films te zien.

Het thema van AFFR is dit jaar City for sale en zoomt in op de stad als 'commodity'. Het thema legt zich toe op de gevolgen van internationale kapitaalstromen op de inrichting van de stad en zijn inwoners; gebouwen als investeringsmodellen; architectuur als toeristische trekpleister; en de stad als verdienmodel.  

Een van de Duitse films die getoond zal worden tijdens dit festival is Die Stadt als Beute van Andreas Wilcke. Wilcke heeft vier jaar lang de Berlijnse vastgoedmarkt geobserveerd. Hij heeft daarbij makelaars, investeerders, huurders en potentiële kopers met de camera gevolgd. Zijn documentaire is een goed voorbeeld van het thema van dit jaar. Met Die Stadt als Beute toont hij de gevolgen van de bouwboom, exploderende huurprijzen en gentrificatie voor de stad en haar inwoners.

Het volledig programma van AFFR 2017.


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger