Duitslandweb logo Duitslandweb

Griekenland stemt nee: commentaren in de Duitse media

Kort nieuws - 6 juli 2015

De meerderheid van de Griekse bevolking, 61 procent, heeft nee gestemd in het referendum over hervormingen en bezuinigingen. Dat maakt een 'Grexit' onvermijdelijk, aldus Spiegel Online. Nee, een Grexit kan nog worden voorkomen, aldus Die Zeit. Volgens het Handelsblatt is een Grexit het enige dat nog helpt. Wat er ook gebeurt, de Grieken gaan het niet beter krijgen, schrijft de FAZ. De uitslag is een debacle voor Merkel, aldus Die Zeit: van haar reactie op het Griekse nee hangt ook het lot van haar kanselierschap af. Een overzicht van de commentaren in de Duitse media:
Merkels Debakel (Die Zeit)
Referendum in Griechenland: Jetzt kommen die bitteren Wochen (Spiegel Online)
Die Probleme der Griechen sind auch die unseren (Zeit Online)
Tsipras’ Pyrrhussieg (FAZ.net)
Ein Land sagt "Nein" (Süddeutsche.de)
Was Europa jetzt tun muss (Handelsblatt)
Zurück in die Steinzeit (Deutsche Welle)
Alle müssen sich bewegen (Die Welt)

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Groenen winnen in Baden-Württemberg

Groenen winnen in Baden-Württemberg

De uitslag in de deelstaat wordt ook gezien als een graadmeter voor de populariteit van de regering van kanselier Merz.


Lees meer

Rechter: Dienst mag AfD niet extreemrechts noemen

Rechter: Dienst mag AfD niet extreemrechts noemen

De rechtbank acht niet bewezen dat de AfD in zijn geheel rechtsextreem is. Wat betekent die uitspraak?


Lees meer

Bevlogen politicus Rita Süssmuth overleden

Bevlogen politicus Rita Süssmuth overleden

Süssmuth zette zich onvermoeibaar in voor vrouwenrechten. Ze heeft ook veel betekend voor de Nederlandse-Duitse relaties.


Lees meer

Duitsland in 2026

Duitsland in 2026

Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger