Duitslandweb logo Duitslandweb

Oud-president Von Weizsäcker overleden

Kort nieuws - 31 januari 2015

Oud-president Richard von Weizsäcker is vandaag op 94-jarige leeftijd overleden. Hij heeft veel betekend voor Duitslands vernieuwing na de Tweede Wereldoorlog. Daar kreeg hij in 2008 de Four Freedoms Award in Middelburg voor uitgereikt. Beroemd werd hij door zijn rede in 1985, waarin hij het eind van de oorlog ook voor Duitsland een bevrijding noemde. Lees meer bij Spiegel Online

Zie ook:
Toespraak Von Weizsäcker op 8 mei 1985 (video, tagesschau.de)

Artikel over de toespraak van Von Weizsäcker in de context van het herinneringsjaar 1985 (PDF, door Krijn Thijs in de bundel 'Duitsers als slachtoffers. Het einde van een taboe?', 2006)

 

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.


Lees meer

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles

Duitsland heeft strengere grenscontroles ingevoerd. Die leveren praktische en juridische problemen op.


Lees meer

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?


Lees meer

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger