
Ex-Pegida-kopstuk Oertel plant nieuwe beweging 'rechts van CDU'
Kort nieuws - 3 februari 2015Kathrin Oertel, die vorige week opstapte bij Pegida, plant een nieuwe conservatieve beweging "rechts van de CDU". Dat maakte ze maandag op een persconferentie in Dresden bekend. De vereniging heet Direkte Demokratie in Europa en gaat zich bezighouden met referenda, migratiethema's en asielbeleid. Oertel benadrukte dat ze niet op dezelfde dag als Pegida gaat demonstreren. De eerste bijeenkomst is voor komende zondag in Dresden gepland. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Maatschappij':

Klöckner strijkt de regenboogvlag op de Rijksdag
De regenboogvlag wordt niet meer gehesen op de Rijksdag tijdens de Berlin Pride, en medewerkers lopen niet meer mee in de parade.

Rel om concerten pro-Palestijnse Macklemore
Rapper Macklemore treedt in juli op tijdens het Duitse festival Deichbrand. Maar hij ligt onder vuur om zijn pro-Palestijnse teksten.

Spanning rond Duitse herdenking WO II op 8 mei
Duitsland staat op 8 mei stil bij het einde van de Tweede Wereldoorlog. Maar deze 'Tag der Befreiung' is een beladen dag.

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten
De onderkomens van arbeidsmigranten in Berlijn zijn soms zo erbarmelijk dat de politie ze er direct weghaalt.
Reacties
Geen reacties aanwezig