
Kerken bieden steeds vaker asiel aan vluchtelingen
Kort nieuws - 23 februari 2015Kerken bieden steeds vaker asiel aan vluchtelingen. Dit ondanks de kritiek die minister van Binnenlandse Zaken De Maizière onlangs op deze opvang uitte. Op dit moment vangen 226 kerken ruim 400 vluchtelingen op. Dat is 13 procent meer dan een maand geleden en zelfs 500 procent meer dan in januari 2014. De kritiek luidt dat de kerken niet alleen vluchtelingen opvangen die uitgezet moeten worden naar landen buiten de EU, maar ook mensen die volgens het verdrag van Dublin teruggestuurd moeten worden naar het EU-land waar ze zijn binnengekomen. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Maatschappij':

Klöckner strijkt de regenboogvlag op de Rijksdag
De regenboogvlag wordt niet meer gehesen op de Rijksdag tijdens de Berlin Pride, en medewerkers lopen niet meer mee in de parade.

Rel om concerten pro-Palestijnse Macklemore
Rapper Macklemore treedt in juli op tijdens het Duitse festival Deichbrand. Maar hij ligt onder vuur om zijn pro-Palestijnse teksten.

Spanning rond Duitse herdenking WO II op 8 mei
Duitsland staat op 8 mei stil bij het einde van de Tweede Wereldoorlog. Maar deze 'Tag der Befreiung' is een beladen dag.

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten
De onderkomens van arbeidsmigranten in Berlijn zijn soms zo erbarmelijk dat de politie ze er direct weghaalt.
Reacties
Geen reacties aanwezig