
CDU en SPD leggen strijd over rem op de huurprijzen bij
Kort nieuws - 25 februari 2015CDU/CSU en SPD zijn het in een topoverleg dinsdagavond eens geworden over de Mietpreisbremse, de rem op de huurprijzen. De door de CDU gewenste wijzigingen op het wetsvoorstwel worden niet doorgevoerd. Met de Mietpreisbremse mogen verhuurders de huur bij een nieuw contract met niet meer dan 10 procent van de door de gemeentes vastgestelde normhuur verhogen. Uitzonderingen gelden voor nieuwe en grondig gerenoveerde woningen. Ook geldt de Mietpreisbremse niet in heel Duitsland, maar is bedoeld voor "gespannen woningmarkten". Andere onderwerpen bij het topoverleg, dat gisteren voor het eerst sinds drie maanden plaatsvond, waren het minimumloon en de aanleg van hoogspanningskabels tussen Saksen-Anhalt en Beieren. Beslissingen daarover zijn uitgesteld. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Politiek':

CDU en SPD gelijk op in Noordrijn-Westfalen
Zondag gaat NRW naar de stembus. De verkiezingen hebben ook invloed op de landelijke politiek.

Een portie leiderschap
Kanselier Scholz maakt het leiderschap dat hij beloofde niet waar, schrijft econoom Carsten Brzeski. Duitsland aarzelt en treuzelt.

Geen verrassing bij verkiezing bondspresident
Duitsland kiest zondag de bondspresident. Wie het wordt, wat hij doet en hoe hij wordt gekozen.

Conservatieve Merz moet CDU richting gaan geven
De rechts-conservatieve Friedrich Merz wordt de nieuwe CDU-voorzitter. Hij krijgt een aantal lastige taken op zijn bord.
Reacties
Geen reacties aanwezig