Duitslandweb
Centrale Joodse Raad: 'Liever geen keppel dragen in probleemwijken'
Kort nieuws - 26 februari 2015De Centrale Joodse Raad in Duitsland adviseert joden om geen keppel te dragen in probleemwijken. Voorzitter Josef Schuster deed deze uitspraak vanwege het toenemende antisemitisme in Duitsland. Joden moeten zich echter niet uit angst verstoppen, zei hij ook. Het aantal antisemitische delicten in Duitsland nam in het afgelopen jaar sterk toe. In 2013 ging het nog om 788 gevallen, in 2014 werden 1076 delicten geregistreerd. Een vergelijkbaar hoog aantal werd voor het laatst in 2008 gemeten. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Maatschappij':
'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'
Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de roep luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.
Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn
De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.

Reacties
Geen reacties aanwezig