Duitslandweb
Centrale Joodse Raad: 'Liever geen keppel dragen in probleemwijken'
Kort nieuws - 26 februari 2015De Centrale Joodse Raad in Duitsland adviseert joden om geen keppel te dragen in probleemwijken. Voorzitter Josef Schuster deed deze uitspraak vanwege het toenemende antisemitisme in Duitsland. Joden moeten zich echter niet uit angst verstoppen, zei hij ook. Het aantal antisemitische delicten in Duitsland nam in het afgelopen jaar sterk toe. In 2013 ging het nog om 788 gevallen, in 2014 werden 1076 delicten geregistreerd. Een vergelijkbaar hoog aantal werd voor het laatst in 2008 gemeten. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Maatschappij':
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.
Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot
Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.
Doodgaan in Duitsland
Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.

Reacties
Geen reacties aanwezig