Duitslandweb logo Duitslandweb

Centrale Joodse Raad: 'Liever geen keppel dragen in probleemwijken'

Kort nieuws - 26 februari 2015

De Centrale Joodse Raad in Duitsland adviseert joden om geen keppel te dragen in probleemwijken. Voorzitter Josef Schuster deed deze uitspraak vanwege het toenemende antisemitisme in Duitsland. Joden moeten zich echter niet uit angst verstoppen, zei hij ook. Het aantal antisemitische delicten in Duitsland nam in het afgelopen jaar sterk toe. In 2013 ging het nog om 788 gevallen, in 2014 werden 1076 delicten geregistreerd. Een vergelijkbaar hoog aantal werd voor het laatst in 2008 gemeten. Lees meer bij Spiegel Online   

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'

'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'

Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de roep luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.


Lees meer

Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn

Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn

De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.


Lees meer

De corona-pandemie als 'Zeitenwende'

De corona-pandemie als 'Zeitenwende'

In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.


Lees meer

Solliciteren bij de Bundeswehr

Solliciteren bij de Bundeswehr

Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger