Duitslandweb
Nu weer veel minder Kosovaren naar Duitsland
Kort nieuws - 5 maart 2015Na een plotselinge hausse aan Kosovaren die in Duitsland asiel aanvroegen begin dit jaar, is de toestroom begin maart gestagneerd. Waren het er in januari nog 1500 per dag, nu meldden zich dagelijks 175 vluchtelingen uit Kosovo bij de autoriteiten. Volgens minister De Maizière van Binnenlandse Zaken heeft Duitsland in Kosovo gezorgd voor voorlichting over de geringe kans op asiel. Ook zijn twintig Duitse agenten naar de Hongaars-Servische grens gestuurd, waar veel Kosovaren de EU binnenkomen. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Maatschappij':
Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen
Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.
Duitsers leren democratie ook in het museum
Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.
Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid
Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.

Reacties
Geen reacties aanwezig