Duitslandweb
Staatssecretaris wil met Pegida-aanhangers spreken
Kort nieuws - 10 maart 2015Staatssecretaris van Ontwikkelingssamenwerking Kitschelt wil met aanhangers van de Pegida spreken over "de situatie van vluchtelingen wereldwijd". Het gesprek staat gepland voor 26 maart. Het is de eerste keer dat een vertegenwoordiger van de Bondsregering met de islamkritische beweging praat. Minister Gabriel (SPD) was al eens als privépersoon bij een bijeenkomst van Pegida-aanhangers. Een groep CDU-parlementariërs houdt regelmatig contact met een aantal Pegida-sympathisanten in Saksen. Zij zien zichzelf als "scharnier" tussen Pegida en de politiek. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Politiek':
Groenen winnen in Baden-Württemberg
De uitslag in de deelstaat wordt ook gezien als een graadmeter voor de populariteit van de regering van kanselier Merz.
Rechter: Dienst mag AfD niet extreemrechts noemen
De rechtbank acht niet bewezen dat de AfD in zijn geheel rechtsextreem is. Wat betekent die uitspraak?
Bevlogen politicus Rita Süssmuth overleden
Süssmuth zette zich onvermoeibaar in voor vrouwenrechten. Ze heeft ook veel betekend voor de Nederlandse-Duitse relaties.
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.

Reacties
Geen reacties aanwezig