Duitslandweb logo Duitslandweb

Crises en terreurdreiging: miljarden meer voor leger en politie

Kort nieuws - 18 maart 2015

Het Duitse leger krijgt 8 miljard euro extra. Dat is 6,2 procent meer dan in de oorspronkelijke begroting is gepland. Minister Schäuble van Financiën komt hiermee tegemoet aan de wensen van minister Von der Leyen van Defensie, die gezien de internationale crises en het gebrekkige materieel van de Bundeswehr om meer geld had gevraagd. Ook Binnenlandse Zaken krijgt miljarden extra voor politie en veiligheidsdiensten. De regering had na de aanslagen en Parijs en Kopenhagen al aangekondigd extra middelen voor veiligheid bereid te stellen. Lees meer bij Spiegel Online

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?

Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?

Het vertrek van fractievoorzitter Spahn biedt Merz de kans op een reset, aldus econoom Brzeski. Maar doet hij er ook iets mee?


Lees meer

Gesomber in Duitsland anno nu

Gesomber in Duitsland anno nu

In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' schrijft NOS-correspondent Chiem Balduk over de huidige malaise.


Lees meer

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger