
Betrouwbaarheid G36-geweren van Bundeswehr opnieuw onderzocht
Kort nieuws - 1 april 2015Minister van Defensie Von der Leyen wil nieuw onderzoek naar de betrouwbaarheid van de geweren van type G36 van de Bundeswehr. Ze wil nu ook gevechtssituaties laten onderzoeken waarbij de geweren werden gebruikt. Maandag maakte Von der Leyen bekend dat tests hadden aangetoond dat de geweren bij hoge temperaturen niet precies genoeg zijn. Producent Heckler en Koch reageerde woedend, ontkent de kritiek en sprak van een doelbewuste campagne van de minister tegen het bedrijf. Het Duitse leger heeft bijna 180.000 geweren van het type G36 aangeschaft. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Politiek':
Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet
De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.

CDU/CSU en SPD eens over miljardenkredieten
CDU en SPD willen miljarden investeren in defensie en infrastructuur. Sneuvelt nu toch de schuldenrem?

Die Linke vecht voor laatste kans
Drie oude boegbeelden van Die Linke vechten voor het voortsbestaan van de partij. De socialisten staan er voor de verkiezingen in februari slecht voor.

Podcast Achtung: Regeringscrisis
Na de breuk van het kabinet-Scholz maken de Duitse partijen zich op voor de verkiezingsstrijd. De redactie blikt daar in deze podcast op vooruit.
Reacties
Geen reacties aanwezig