Duitslandweb
Ruim 20.000 mensen in Duitsland op de been tegen TTIP
Kort nieuws - 20 april 2015Ruim 20.000 mensen hebben dit weekend in verschillende Duitse steden gedemonstreerd tegen TTIP, het vrijhandelsverdrag tussen Europa en de VS. In München waren bijna 20.000 mensen op de been. Ook in Keulen, Karlsruhe, Ulm, Stuttgart en Berlin gingen mensen de straat op, met fietsen of zelfs tractoren. De protesten maakten deel uit van een groot protest, waarbij 700 acties in 45 landen waren gepland. Daarvan waren er alleen in Duitsland al 230. Vandaag begint de negende TTIP-onderhandelingsronde tussen de VS en de EU in New York. Tegenstanders van het vrijhandelsverdrag zien Europese sociale en milieustandaards in gevaar en hebben grote bezwaren tegen het investeringsverdrag ISDS. Het Duitse bedrijfsleven spreekt zich naar aanleiding van de protesten juist duidelijk voor TTIP uit en benadrukt de economische voordelen. Lees meer over het protest bij Zeit Online en over het bedrijfsleven bij FAZ.net
Lees meer over 'Maatschappij':
Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot
Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.
Doodgaan in Duitsland
Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.
Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s
In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.

Reacties
Geen reacties aanwezig