Duitslandweb logo Duitslandweb

'NSA luistert kanseliers al decennialang af'

Kort nieuws - 9 juli 2015

De NSA luistert de Duitse kanseliers al decennialang af. Dat blijkt uit informatie die WikiLeaks woensdag bekend gemaakt heeft. Daarmee is het afluisterschandaal nog veel groter dan al bekend was. Niet alleen Merkel, ook haar voorgangers Schröder (kanselier van 1998 tot 2005) en Helmut Kohl (kanselier van 1982 tot 1998) en meerdere topambtenaren werden bespioneerd door de Amerikaanse geheime dienst. De bondsregering laat weten de WikiLeaks-informatie te controleren. Informeel zouden regeringsmedewerkers hebben laten weten dat ze zich in deze zaak over helemaal niets meer verbazen. Lees meer bij Süddeutsche.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?

Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?

Het vertrek van fractievoorzitter Spahn biedt Merz de kans op een reset, aldus econoom Brzeski. Maar doet hij er ook iets mee?


Lees meer

Gesomber in Duitsland anno nu

Gesomber in Duitsland anno nu

In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' schrijft NOS-correspondent Chiem Balduk over de huidige malaise.


Lees meer

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger