Duitslandweb
Duisburg herdenkt Loveparade-drama
Kort nieuws - 24 juli 2015Duisburg herdenkt vandaag het Loveparade-drama van 2010. Toen kwamen 21 mensen om het leven en raakten meer dan 500 mensen gewond in het gedrang op het terrein van de Loveparade. Vijf jaar na het drama is het proces tegen de beschuldigden, zes medewerkers van de gemeente Duisburg en vier van festivalorganisator Lopavent, nog steeds niet begonnen. Zij zijn al wel aangeklaagd en worden ervan beschuldigd fouten te hebben gemaakt bij de planning, vooral met betrekking tot de veiligheid. Eventuele andere betrokkenen kunnen niet meer worden gestraft, bijna alles waarvoor ze aangeklaagd zouden kunnen worden is inmiddels verjaard. Dit tot grote frustratie van de nabestaanden en de slachtoffers. Wel begint in september de eerste van 19 civiele procedures voor schadevergoeding. In de Duitse media is veel aandacht voor herdenking van de Lovepapade. MDR heeft een multimedia-reportage over de gevolgen voor de betrokkenen en de stad. Lees meer bij tagesschau.de en Spiegel Online
Lees meer over 'Maatschappij':
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.
Doodgaan in Duitsland
Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.
Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s
In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.
Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag
Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.

Reacties
Geen reacties aanwezig