Duitslandweb logo Duitslandweb

Schrijver en literatuurcriticus Karasek overleden

Kort nieuws - 30 september 2015

Schrijver en literatuurcriticus Helmuth Karasek is dinsdag overleden. Hij werd 81 jaar. Hij maakte 12 jaar lang onderdeel uit van 'das literarische Quartett', het tv-programma van de ZDF waarin hij de mildere criticus was naast literatuurpaus Marcel Reich-Ranicki. Karasek werkte onder meer als theatercriticus voor Die Zeit en leidde 20 jaar lang de cultuurredactie van Der Spiegel. Ook schreef vele boeken, waaronder een bestseller over ouder worden. Lees meer bij Süddeutsche.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Cultuur':

Deutsches Kino: Neonazi's en stadsneuroten

Deutsches Kino: Neonazi's en stadsneuroten

De nieuwe reeks Deutsches Kino biedt originele en gevarieerde Duitstalige films, in Delft, Amsterdam en nu ook in Utrecht.


Lees meer

East Side Gallery in Berlijn bestaat 35 jaar

East Side Gallery in Berlijn bestaat 35 jaar

De schilderingen op resten van de Berlijnse Muur worden aangetast door bezoekers en het weer, maar blijven actueel.


Lees meer

Warum, wieso: kennen we allemaal het Ampelmännchen?

Warum, wieso: kennen we allemaal het Ampelmännchen?

Het Oost-Duitse stoplichtfiguurtje is wereldberoemd. Inmiddels heeft het veel concurrentie.


Lees meer

Bijzondere Duitse films voor fijnproevers

Bijzondere Duitse films voor fijnproevers

Zeven bijzondere Duitse films en documentaires geven in Delft en Amsterdam een spannend beeld van het Duitse heden en verleden.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger