Duitslandweb
Schrijver en literatuurcriticus Karasek overleden
Kort nieuws - 30 september 2015Schrijver en literatuurcriticus Helmuth Karasek is dinsdag overleden. Hij werd 81 jaar. Hij maakte 12 jaar lang onderdeel uit van 'das literarische Quartett', het tv-programma van de ZDF waarin hij de mildere criticus was naast literatuurpaus Marcel Reich-Ranicki. Karasek werkte onder meer als theatercriticus voor Die Zeit en leidde 20 jaar lang de cultuurredactie van Der Spiegel. Ook schreef vele boeken, waaronder een bestseller over ouder worden. Lees meer bij Süddeutsche.de
Lees meer over 'Cultuur':
Deutsches Kino: Neonazi's en stadsneuroten
De nieuwe reeks Deutsches Kino biedt originele en gevarieerde Duitstalige films, in Delft, Amsterdam en nu ook in Utrecht.
East Side Gallery in Berlijn bestaat 35 jaar
De schilderingen op resten van de Berlijnse Muur worden aangetast door bezoekers en het weer, maar blijven actueel.
Warum, wieso: kennen we allemaal het Ampelmännchen?
Het Oost-Duitse stoplichtfiguurtje is wereldberoemd. Inmiddels heeft het veel concurrentie.
Bijzondere Duitse films voor fijnproevers
Zeven bijzondere Duitse films en documentaires geven in Delft en Amsterdam een spannend beeld van het Duitse heden en verleden.

Reacties
Geen reacties aanwezig