
Verwarring over terreurdreiging in Hannover
Kort nieuws - 23 november 2015Een week nadat de vriendschappelijke wedstrijd Duitsland-Nederland in Hannover wegens terreurdreiging werd afgezegd, heerst onduidelijkheid over hoe ernstig de dreiging was. Volgens de Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung, die zich op informatie van veiligheidsdiensten baseert, had de Franse geheime dienst Duitsland gewaarschuwd voor een "minutieus geplande" aanslag. Er zouden vijf bommen af hebben moeten gaan, drie in het stadion, een bij een bushalte en een op een station. Ook zouden de namen van een groep terroristen zijn genoemd. Volgens de ZDF gaan de veiligheidsinstanties echter niet uit van het bestaan van een terreurcel met plannen voor dergelijke aanslagen en zijn de Duitse instanties het ook niet allemaal eens over de geloofwaardigheid van de Franse informatie. Lees meer bij MDR.de
Lees meer over 'Maatschappij':

Discriminatie Sinti en Roma neemt toe in Duitsland
Discriminatie en geweld jegens Sinti en Roma is in Duitsland flink toegenomen.

Klöckner strijkt de regenboogvlag op de Rijksdag
De regenboogvlag wordt niet meer gehesen op de Rijksdag tijdens de Berlin Pride, en medewerkers lopen niet meer mee in de parade.

Rel om concerten pro-Palestijnse Macklemore
Rapper Macklemore treedt in juli op tijdens het Duitse festival Deichbrand. Maar hij ligt onder vuur om zijn pro-Palestijnse teksten.

Spanning rond Duitse herdenking WO II op 8 mei
Duitsland staat op 8 mei stil bij het einde van de Tweede Wereldoorlog. Maar deze 'Tag der Befreiung' is een beladen dag.
Reacties
Geen reacties aanwezig