Duitslandweb
'Time' roept Merkel uit tot persoon van het jaar
Kort nieuws - 9 december 2015Het Amerikaanse tijdschrift Time heeft kanselier Merkel uitgeroepen tot persoon van het jaar. De eer valt haar te beurt omdat ze "meer van haar land verlangt dan de meeste politici zouden durven" en omdat ze "morele leiding geeft - in een wereld waarin daaraan een tekort is". Daarmee doelt 'Time' onder meer op Merkels vluchtelingenbeleid. Ook wordt ze de "kanselier van de vrije wereld" genoemd. Op de tweede plaats staat IS-leider Abu Bakr al-Baghdadi en op 3 Donald Trump. De laatste keer dat een Duitser persoon van het jaar werd was Willy Brandt in 1970. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Politiek':
Podcast Achtung: Verkiezingen in Saksen-Anhalt
In onze podcast bespreken we de mogelijke gevolgen van een grote winst van de AfD in Saksen-Anhalt op 6 september.
Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?
Het vertrek van fractievoorzitter Spahn biedt Merz de kans op een reset, aldus econoom Brzeski. Maar doet hij er ook iets mee?
Gesomber in Duitsland anno nu
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' schrijft NOS-correspondent Chiem Balduk over de huidige malaise.
Merkels moeilijke beginjaren
In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.

Reacties
Geen reacties aanwezig