Duitslandweb logo Duitslandweb

Steeds minder jongeren willen het leger in

Kort nieuws - 22 december 2015

Steeds minder jongeren willen het Duitse leger in. In totaal hebben dit jaar 9600 jongeren zich vrijwillig voor de Bundeswehr gemeld, 600 minder dan in 2014. Ook verlaten steeds meer vrijwilligers - bijna een kwart - het leger voortijdig, omdat ze zelf niet meer willen of omdat ze niet door de proeftijd komen. Ze voelen zich te weinig uitgedaagd, aldus Wehrbeauftragte Bartels, de Bondsdagafgevaardigde die belast is met de parlementaire controle op het leger. Minister Von der Leyen van Defensie heeft begin dit jaar juist maatregelen genomen om het leger als werkgever aantrekkelijker te maken, ook omdat de Bundeswehr nieuwe beroepssoldaten nodig heeft. De dienstplicht werd in Duitsland in 2011 afgeschaft. Lees meer bij Süddeutsche.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer

Met Schröder was het zelden saai

Met Schröder was het zelden saai

Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.


Lees meer

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger