Duitslandweb
Asielzoekers beschoten in Hessen
Kort nieuws - 4 januari 2016Terwijl er asielzoekers lagen te slapen, zijn in de nacht van zondag op maandag meerdere schoten afgevuurd op een asielzoekerscentrum in het Hessische Dreieich-Dreieichenhain. Daarbij raakte een asielzoeker licht gewond. Wie de daders zijn, is niet bekend. In april vorig jaar is met een gaspistool op een asielzoekerscentrum geschoten, daarvoor wordt een 20-jarige man vervolgd. Lees meer bij Spiegel Online
In Berlijn staan inmiddels weer honderden vluchtelingen in de rij voor de LaGeSo, het Landesamt für Gesundheit und Soziales, in de vrieskou, om zich te laten registreren. Tijdens de jaarwisseling was het LaGeSo gesloten. Er is veel kritiek op de chaotische toestanden bij de registratie van de vluchtelingen in Berlijn. Er komt nu meer personeel. Tot die tijd helpen 20 tot 30 soldaten van de Bundeswehr bij de regsitratie. Lees meer bij RBB Online
Lees meer over 'Maatschappij':
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.
Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot
Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.
Doodgaan in Duitsland
Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.

Reacties
Geen reacties aanwezig