Duitslandweb
Grünen-politicus Beck betrapt met drugs
Kort nieuws - 3 maart 2016Volker Beck, Bondsdaglid van Bündnis 90/Die Grünen, is dinsdagavond door de politie in Berlijn betrapt met drugs. Volgens de Bild Zeitung gaat het om crystal meth. Beck heeft vanmorgen zijn officiële functies in de fractie neergelegd. Hij was fractiewoordvoerder voor binnenlandse en religieuze zaken en hij was voorzitter van de Duits-Israëlische parlementscommissie. De reacties in zijn partij zijn verdeeld. Minister-president Kretschmann van Baden-Württemberg veroordeelt Beck en hoopt dat zijn gedrag geen invloed heeft op de deelstaatverkiezingen op 13 maart. Een deel van de jongeren van Die Grünen steunt Beck en uit kritiek op het drugsbeleid van de Duitse regering. Lees meer bij FAZ.net (Beck) en tagesschau.de (reacties)
Lees meer over 'Politiek':
Merkels moeilijke beginjaren
In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.
Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor
Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.
Met Schröder was het zelden saai
Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.
Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af
De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.

Reacties
Geen reacties aanwezig