Duitslandweb logo Duitslandweb

Deelstaatverkiezingen: AfD op winst, SPD en Grünen lopen in

Kort nieuws - 10 maart 2016 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De nieuwste peiling voor de deelstaatverkiezingen zondag in Baden-Württemberg, Rijnland-Palts en Saksen-Anhalt laat een winst voor de AfD zien. In Saksen-Anhalt is de rechts-conservatieve partij met 18 procent groter dan de SPD (17 procent). De CDU staat daar op 30 procent. In Rijnland-Palts komt de AfD uit op 9 procent. Daar is de SPD bezig met een inhaalslag. De partij van minister-president Dreyer stond lange tijd achter de CDU, maar beide partijen gaan nu gelijk op: ze staan in de peilingen op 35 procent. In Baden-Württemberg breidt Bündnis 90/Die Grünen van minister-president Winfried Kretschmann de voorsprong uit naar 32 procent. De huidige coalitiepartner SPD staat op 16 procent, de CDU op 27 procent en de AfD op 11 procent. Lees meer bij Ziet Online

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer

Met Schröder was het zelden saai

Met Schröder was het zelden saai

Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.


Lees meer

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger