Duitslandweb logo Duitslandweb

Inmenging minister Gabriel bij supermarktfusie valt slecht

Kort nieuws - 18 maart 2016 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Minister Sigmar Gabriel heeft de fusie tussen de supermarktketen Edeka en Kaisers-Tengelmann toch toegestaan, die eerder door het Bundeskartellamt werd tegengehouden. De voorzitter van de adviescommissie voor concurrentie, Daniel Zimmer, is afgetreden uit protest tegen het besluit van Gabriel. Die adviescommissie had Gabriel afgeraden om van zijn ministeriële bevoegdheid gebruik te maken om het besluit van de Duitse mededingingsautoriteit Bundeskartellamt te overrulen. Concurrent Rewe heeft aangekondigd naar de rechter te stappen om zich over de ministeriële inmenging te beklagen. Gabriel motiveert zijn uitzonderlijke ingrijpen met het belang van het behoud van arbeidsplaatsen en cao-afspraken. Lees meer bij Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

Bevlogen politicus Rita Süssmuth overleden

Bevlogen politicus Rita Süssmuth overleden

Süssmuth zette zich onvermoeibaar in voor vrouwenrechten. Ze heeft ook veel betekend voor de Nederlandse-Duitse relaties.


Lees meer

Duitsland in 2026

Duitsland in 2026

Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.


Lees meer

Gastropopulismus: 'Wij zijn geen broccolirepubliek!'

Gastropopulismus: 'Wij zijn geen broccolirepubliek!'

De Beierse premier Söder laat zich graag zien met foto's van vlees. Een typisch voorbeeld van wat Duitsers 'Gastropopulismus' noemen.


Lees meer

De lange nasleep van de CumEx-fraude

De lange nasleep van de CumEx-fraude

Dramaserie Other People's Money draait om de CumEx-megafraude. De Duitse justitie heeft nog steeds de handen vol aan deze belastingontduiking.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger