Duitslandweb logo Duitslandweb

Record belastinginkomsten voor christelijke kerken in Duitsland

Kort nieuws - 22 juni 2016 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De christelijke kerken in Duitsland hebben in 2015 een record aan kerkbelastingen geïnd, in totaal 11,5 miljard euro. Dit ondanks het teruglopende aantal kerkleden. De katholieke kerk inde 6,1 miljard euro, de evangelische kerk 5,4 miljard. Dat de inkomsten zo zijn gestegen, komt volgens het Statistisches Bundesamt door de goede loonontwikkelingen bij de betalende leden. In Duitsland betalen geregistreerde gelovigen een kerkbelasting van 8 tot 9 procent (afhankelijk van de deelstaat) van de loonbelasting. Werkgevers dragen die direct af aan de belastingdienst en die maakt dat bedrag over naar de kerk waartoe de werknemer behoort. Lees meer bij tagesschau.de

Tags: religie, kerk

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn

Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn

De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.


Lees meer

De corona-pandemie als 'Zeitenwende'

De corona-pandemie als 'Zeitenwende'

In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.


Lees meer

Solliciteren bij de Bundeswehr

Solliciteren bij de Bundeswehr

Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.


Lees meer

Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm

Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm

Het Duitse subsidie-programma ‘Demokratie leben’ gaat volledig op de schop en dat veroorzaakt een storm van kritiek.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger