Duitslandweb
Keulen verwacht zondag 15.000 Erdogan-aanhangers bij demonstratie
Kort nieuws - 27 juli 2016 - Auteur: Redactie DuitslandwebKeulen verwacht op een pro-Erdogandemonstratie zondag 15.000 aanhangers van de Turkse president. Ruim 2000 politieagenten uit heel Noordrijn-Westfalen worden ingezet om voor veiligheid te zorgen. De sfeer is gespannen: op dezelfde dag gaat ook de rechtspopulistische Pro NRW de straat op en hebben jonge Keulse politici een tegendemonstratie aangekondigd. Binnen de CDU/CSU is er kritiek op de pro-Erdogandemonstratie. Volgens CSU-secretatis-generaal Scheuer heeft de Turkse binnenlandse politiek "niets op Duits grondgebied te zoeken" en kunnen mensen die daarbij betrokken willen zijn beter teruggaan naar Turkije. CDU-woordvoerder Binnenlandse Zaken Bosbach opperde dinsdag een demonstatieverbod. Dat is echter vanwege de vrijheid van demonstratie geen optie. Lees meer bij RP Online
Lees meer over 'Maatschappij':
Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm
Het Duitse subsidie-programma ‘Demokratie leben’ gaat volledig op de schop en dat veroorzaakt een storm van kritiek.
Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren
Historicus Laura Molijn schreef haar masterscriptie over de actie 'Deutsche nicht erwünscht' tegen Duitse toeristen in Nederland.
Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen
Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.
Duitsers leren democratie ook in het museum
Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.

Reacties
Geen reacties aanwezig