Duitslandweb logo Duitslandweb

Kritiek op optreden politie Dresden op Dag van de Duitse Eenheid

Kort nieuws - 5 oktober 2016 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De politie in Dresden ligt onder vuur vanwege haar optreden maandag op de Dag van de Duitse Eenheid. Zowel de oppositiepartijen in Saksen als regeringspartij SPD trekken de neutraliteit van de politie in twijfel. Tijdens de officiële viering van de Duitse eenwording in de Saksische hoofdstad werden kanselier Merkel en andere hoogwaardigheidsbekleders uitgejoeld door enkele honderden Pegida-aanhangers die zich in het centrum hadden verzameld. De politie moest ingrijpen om de menigte terug te dringen. Linkse demonstranten werden wel beperkt in hun protest, zo luidt de kritiek, maar Pegida kon de festiviteiten ongehinderd storen. Het hoofd van de politie-inzet bij de Pegida-demonstratie wenste de demonstranten via een luidspreker zelfs een succesvolle dag toe. Lees meer bij Süddeutsche Zeitung en RP Online

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.


Lees meer

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.


Lees meer

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.


Lees meer

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger