Duitslandweb logo Duitslandweb

Europarlement: Duitse tol discrimineert buitenlanders

Kort nieuws - 16 maart 2017 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Duitse tolplannen discrimineren buitenlandse weggebruikers, vindt het Europees Parlement. Een grote meerderheid heeft woensdag in Straatsburg ingestemd met een resolutie met die strekking. 

De resolutie is niet bindend. Als de plannen doorgaan, moeten automobilisten vanaf 2019 tol betalen op de Duitse snelwegen. Duitse automobilisten worden voor deze kosten gecompenseerd . Dat is discriminatie, vindt het Europees Parlement. Eerder vond ook de Europese Commissie dat, maar toen minister van Verkeer Dobrindt de plannen aanpaste, zodat die compensatie niet meer precies evenveel is als de tolheffing, ging de commissie alsnog akkoord. In de aangepaste plannen krijgen bestuurders van bijzonder milieuvriendelijke auto's bijvoorbeeld meer via de wegenbelasting terug dan ze aan tol moeten betalen. Daarnaast zijn er voor buitenlanders die voor korte tijd in Duitsland de weg op willen nu vijf in plaats van drie verschillende vignetten, de goedkoopste is €2,50. Lees ook het persbericht van het Europees Parlement

Tags: tol

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde

Het Duitse leger moet "het conventioneel sterkste" van Europa worden, maar voorlopig is aan alles te kort.


Lees meer

Merz levert, maar niet voor iedereen

Merz levert, maar niet voor iedereen

Merz' begrotingsplannen zijn 'de eerste regendruppel op droge grond' voor de Duitse economie, schrijft columnist en econoom Brzeski.


Lees meer

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie

In deze podcast bespreken we twee onderwerpen: het Duitse Israëlbeleid en boulevardblad Bild.


Lees meer

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger