Duitslandweb logo Duitslandweb

Programma bekend voor uitvaart Kohl zaterdag

Kort nieuws - 26 juni 2017 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Het programma voor de uitvaart van oud-kanselier Helmut Kohl zaterdag is bekend. In de ochtend is in Straatsburg een herdenking in aanwezigheid van prominente (oud-)politici. Kanselier Merkel houdt een toespraak. Daarna wordt Kohl per helicopter naar zijn geboorteplaats Ludwigshafen gebracht, waar hij per auto door de stad naar de oever van de Rijn wordt gereden. Daar wordt het lichaam van Kohl op een schip gebracht,dat de Rijn af vaart naar Speyer. In de dom van Speyer is een gedenkdienst voor genodigden. Het requiem dat daar klinkt wordt op televisie uitgezonden. Daarna wordt de oud-kanselier begraven op een begraafplaats in Speyer. Een officiële staatsbegrafenis krijgt Kohl op eigen verzoek niet. Lees meer bij Spiegel Online

Tags: Helmut Kohl

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Gesomber in Duitsland anno nu

Gesomber in Duitsland anno nu

In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' schrijft NOS-correspondent Chiem Balduk over de huidige malaise.


Lees meer

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer

Met Schröder was het zelden saai

Met Schröder was het zelden saai

Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger