
Habeck wil nieuwe voorzitter van de Groenen worden
Kort nieuws - 11 december 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebRobert Habeck heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van Bündnis 90/Die Grünen. Hij maakte eerder dit jaar naam als onderhandelaar in Sleeswijk-Holstein waar de eerste Jamaica-coalitie van CDU, FDP en Groenen op deelstaatniveau tot stand kwam.
Habeck is minister van Milieu in Sleeswijk-Holstein en behoort tot de gematigde zogenoemde Realo-vleugel van de partij. Andere kandidaten voor het voorzitterschap zijn de eveneens gematigde Annalena Baerbock, een uit Brandenburg afkomstig Bonsdaglid, en tot de linkervleugel behorende Simone Peter, die nu ook voorzitter is. Peter is omstreden in de partij. Haar mede-voorzitter Cem Özdemir maakte eerder al bekend zich niet opnieuw kandidaat te stellen.
De Groenen kiezen hun nieuwe voorzitters op het partijcongres eind januari. De partij heeft altijd twee voorzitters, een gematigde en een van de linkervleugel, een man en een vrouw. Het ziet er nu naar uit dat er twee gematigde voorzitters komen. Habeck wil ook niet meer zoveel nadruk op de vleugels leggen, zegt hij. Hij wil dat zijn partij "een linksliberale beweging" wordt.
Toen de Groenen na de Bondsadagverkiezingen in september aanschoven bij de onderhandelingen voor een Jamaica-coalitie - die uiteindelijk mislukten - leek zich een machtsstrijd binnen de partij af te tekenen. De linkervleugel vreesde dat de partij haar identiteit zou verliezen als ze te veel compromissen zou aangaan. Lees meer bij tagesspiegel.de
Lees meer over 'Politiek':

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz
In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier
Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.

Veiligheidsdienst: AfD bewezen extreemrechts
De Duitse veiligheidsdienst Verfassungsschutz bestempelt de AfD als bewezen extreemrechts.
Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet
De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.
Reacties
Geen reacties aanwezig