Duitslandweb logo Duitslandweb

SPD vlak voor beslissend partijcongres op dieptepunt in peilingen

Kort nieuws - 19 januari 2018 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Drie dagen voor het beslissende partijcongres waarop de sociaaldemocraten stemmen over coalitieonderhandelingen met de CDU/CSU, bereikt de SPD een dieptepunt in de peilingen.

De SPD staat in de ZDF-Politbarometer op nog slechts 20 procent van de stemmen, 3 procent minder dan vorige maand. Eerder deze week stond de SPD bij opiniepeilers Forsa en Insa zelfs op rond de 18 procent. Bij de verkiezingen in september haalde de partij 20,5 procent van de stemmen, het slechtste verkiezingsresultaat ooit. In de ZDF-peiling staat de CDU op 33 procent (1 procent meer dan een maand geleden), de AfD 12 procent (onveranderd), de Groenen 12 procent (onveranderd), Die Linke 10 procent (+ 1 procent) en de FDP op 8 procent (ondervanderd).

Zondag vindt in Bonn een speciaal SPD-partijcongres plaats waarop 600 gedelegeerden mogen stemmen over coalitieonderhandelingen met de CDU en de CSU. Er is bij de sociaaldemocraten veel weerstand tegen een voortzetting van de grote coalitie (GroKo) en veel kritiek op het principe-akkoord dat de drie partijen vorige week na verkennende gesprekken presenteerden. Het is nog maar de vraag of het congres voor onderhandelingen stemt. Als ze dat niet doen, zou er opnieuw, net als na het mislukken van de Jamaica-onderhandelingen, een politieke crisis ontstaan en worden nieuwe verkiezingen waarschijnlijker. Lees meer bij Welt.de 

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

Podcast Achtung: Beieren - 'het betere Duitsland'

Podcast Achtung: Beieren - 'het betere Duitsland'

Beieren gaat op 8 oktober stemmen. Premier Söder prijst zijn deelstaat graag aan als het betere Duitsland. Hoe zit dat? En welke rol speelt Beieren in Duitsland?


Lees meer

Er komt rook vanonder de brandmuur

Er komt rook vanonder de brandmuur

Samenwerken met de AfD is taboe in de Duitse politiek. Maar of dat zo blijft? Columniste Inge Jooris over de 'Brandmauer'.


Lees meer

Scholz: Deutschland-Pakt moet land moderniseren

Scholz: Deutschland-Pakt moet land moderniseren

De kanselier wil Duitsland met een "nationale krachtsinspanning" moderniseren, zei hij in de Bondsdag.


Lees meer

Die Linke in bestaanscrisis

Die Linke in bestaanscrisis

Het is chaos in de Duitse socialistische partij Die Linke. De partij dreigt uiteen te vallen en zag de laatste maanden al menigeen vertrekken.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger