
Duitsland moet beslissen over uitlevering Puigdemont
Kort nieuws - 26 maart 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Catalaanse oud-premier Carles Puigdemont is zondag door de Duitse politie gearresteerd toen hij vanuit Denemarken het land in kwam. Hij had een lezing gegeven in Finland en was op weg naar België, waar hij de laatste maanden woont.
Sinds vrijdag was een internationaal opsporingsbevel tegen Puigdemont van kracht. Het deelstaatgerechtshof in Sleeswijk-Holstein, het Oberlandesgericht, moet nu beslissen over zijn uitlevering aan Spanje, op basis van informatie die Spanje aanlevert. De Spaanse justitie beschuldigt Puigdemont van rebellie. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Politiek':

Duitse politici lijden onder geweld en agressie
Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles
Duitsland heeft strengere grenscontroles ingevoerd. Die leveren praktische en juridische problemen op.

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz
In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier
Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.
Reacties
Geen reacties aanwezig