
'Duitse honorair consuls betrokken bij belastingontduiking'
Kort nieuws - 22 juni 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebVerschillende honorair-consuls van Duitsland zijn betrokken bij belastingontduiking via offshore-bedrijven en belastingparadijzen, ontdekten Süddeutsche Zeitung (SZ) en Bayerischer Rundfunk (BR).
Honorair-consuls, die Duitsland vertegenwoordigen op plekken waar geen ambassade is, zijn vrijwilligers. Ze horen de belangen en de reputatie van Duitsland te behartigen. Volgens onderzoek van SZ en BR, onder meer gebaseerd op de gelekte 'Panama Papers' en 'Paradise Papers' zijn of waren rond een dozijn van hen ook actief als adviseurs voor bedrijven die hun belastingafdracht willen beperken. Het ministerie van Buitenlandse Zaken zegt niet op de hoogte te zijn van de activiteiten van de consuls. Het laat weten de activiteiten van alle honorair-consuls te gaan onderzoeken. Lees meer bij Tagesschau en bij BR
Lees meer:

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’
Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”
.jpg)
CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software
Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken
Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.
Reacties
Geen reacties aanwezig