Duitslandweb logo Duitslandweb

'Merkel ziet af van nieuwe termijn als partijvoorzitter'

Kort nieuws - 29 oktober 2018 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Kanselier en CDU-partijvoorzitter Angela Merkel stelt zich niet opnieuw kandidaat voor het voorzitterschap van haar partij. Dat meldden Duitse media maandagochtend op basis van informatie uit partijkringen.

Merkel zou maandagochtend tijdens een bestuursvergadering hebben aangekondigd niet opnieuw te kandideren als voorzitter, tijdens het partijcongres op 7 en 8 december. Ze wil wel aanblijven als kanselier. Haar beslissing komt na een slechte uitslag voor de CDU bij de deelstaatverkiezingen in Hessen zondag. Ook in de landelijke peilingen staan de christen-democraten er slecht voor.

Merkel is al 18 jaar voorzitter van de CDU. Ze wordt sinds februari dit jaar terzijde gestaan door secretaris-generaal Annegret Kramp-Karrenbauer. Merkel heeft zelf altijd gezegd dat partijvoorzitterschap en kanselierschap in één hand horen. Wie haar zal opvolgen als voorzitter is nog niet duidelijk; er zijn meerdere mogelijke kandidaten. Lees meer bij Süddeutsche Zeitung

Lees ook op Duitslandweb: 
Merkel stelt zich niet meer verkiesbaar (analyse verkiezingen Hessen, 29-10-2018)
Duitsland en het Hersttij der Merkeljaren (Ton Nijhuis, 27-9-2018)

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer

Met Schröder was het zelden saai

Met Schröder was het zelden saai

Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.


Lees meer

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.


Lees meer

'Lobbyminister' Reiche oogst vooral kritiek

'Lobbyminister' Reiche oogst vooral kritiek

Minister van Economie en Energie Reiche moet een energiecrisis managen en voor een 'Wirtschaftswende' zorgen.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger