
SPD wil auteur Thilo Sarrazin uit partij zetten
Kort nieuws - 18 december 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebHet partijbestuur van de sociaal-democratische SPD in Duitsland gaat weer proberen om oud-bankier en oud-deelstaatminister Thilo Sarrazin uit de partij te zetten. Eerdere pogingen daartoe in 2010 en 2012 zijn niet gelukt, omdat de regels voor uitsluiting streng zijn.
Ex-bankier, politicus en publicist Thilo Sarrazin heeft in 2010 een debat over integratie losgemaakt met zijn boek 'Deutschland schafft sich ab'. Dat maakte hem zeer omstreden binnen de partij. Dit jaar publiceerde hij 'Feindliche Übernahme', waarin hij waarschuwt voor Überfremdung. Sarrazin vreest dat de islam in Duitsland gaat overheersen door de immigratie van moslims.
Een SPD-commissie heeft de uitspraken die hij doet in zijn nieuwe boek onderzocht en komt tot de conclusie dat die niet te verenigen zijn met de grondbeginselen van de partij. Ze kunnen de partij zware schade toebrengen, meent de commissie. Lees meer bij Frankfurter Allgemeine Zeitung
Ook het bestuur van de rechtspopulistische AfD wil een lid uit de partij zetten. Het gaat om de voorzitter in deelstaat Sleeswijk-Holstein, Doris von Sayn-Wittgenstein. Zij heeft banden met een rechts-radicale organisatie waar de AfD geen contacten mee wil. Von Sayn-Wittgenstein was eerder al uit de fractie in het deelstaatparlement gezet. Lees meer bij Tagesspiegel
Lees meer over 'Politiek':

CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan
Na "de zomerdepressie" komt nu de "nieuwe herfstkracht", beloven regeringspartijen CDU/CSU en SPD.

Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan
De CDU/CSU voert onder kanselier Merz een duidelijk conservatievere koers. Dat zorgt voor stevige discussies.

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’
Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”
.jpg)
CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software
Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.
Reacties
Geen reacties aanwezig