Duitslandweb logo Duitslandweb

Duits klimaatakkoord: discussie over maximumsnelheid

Kort nieuws - 22 januari 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Ook Duitsland werkt aan een klimaatakkoord. Een adviescommissie met vertegenwoordigers van allerlei belangenorganisaties werkt aan een reeks maatregelen waardoor Duitsland minder schade toebrengt aan het klimaat. Een van de voorstellen is een maximumsnelheid op de Duitse snelwegen van 130 kilometer per uur.

Duitsland kent geen algemene maximumsnelheid op de Autobahn. En dat willen veel Duitsers graag zo houden. Het voorstel in een conceptversie van het klimaatplan heeft direct veel discussie losgemaakt. Minister van Verkeer Scheuer heeft laten weten tegen een maximumsnelheid te zijn, maar de rest van de regering is daarin minder resoluut. Milieu-organisaties en ook de partij Die Grünen maken zich juist hard voor een maximumsnelheid van 130 km per uur. Lees meer bij Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.


Lees meer

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles

Duitsland heeft strengere grenscontroles ingevoerd. Die leveren praktische en juridische problemen op.


Lees meer

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?


Lees meer

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger