
Beiers burgerinitiatief 'Red de Bij' haalt drempel
Kort nieuws - 13 februari 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebHet burgerinitiatief voor soortenrijkdom 'Red de Bij' in de Duitse deelstaat Beieren heeft meer dan de benodigde 1 miljoen handtekeningen opgehaald.
Dat betekent dat het deelstaatparlement zich moet buigen over de wetsvoorstellen van het burgerinitiatief. De ondertekenaars willen dat de deelstaatregering meer doet om de soortenrijkdom te behouden. Als het aan hen ligt wordt de biologische landbouw gestimuleerd, worden bermen en oevers beter beschermd en biotopen met elkaar verbonden.
Burgers moesten naar het gemeentehuis om het burgerinitiatief te ondertekenen, en deden dat dus massaal. Minister-president Markus Söder heeft een alternatief voorstel en wil met de activisten in gesprek. Lees meer bij Süddeutsche Zeitung
Lees meer over 'Maatschappij':

'Duitse media dragen bij aan moslimhaat'
Moslims in Duitsland worden in veel situaties gediscrimineerd. Media spelen daarin ook een rol.

Duitse legerbases door spionage-drones bezocht
Boven Duitse strategische doelen worden veelvuldig drones gezien. Alles wijst op Russische spionage.

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Discriminatie Sinti en Roma neemt toe in Duitsland
Discriminatie en geweld jegens Sinti en Roma is in Duitsland flink toegenomen.
Reacties
Geen reacties aanwezig