Duitslandweb
Rechter: Duitsers met verstandelijke beperking mogen stemmen
Kort nieuws - 16 april 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebMensen in Duitsland met een verstandelijke beperking mogen in mei meedoen aan de verkiezingen voor het Europees Parlement. Dat heeft het Constitutioneel Hof maandag bepaald.
Tot nu toe waren mensen in Duitsland met een verstandelijke beperking die geheel afhankelijk zijn van verzorgers uitgesloten van het kiesrecht bij landelijke en Europese verkiezingen. Dat gold ook voor een deel van de mensen die tbs opgelegd hebben gekregen. Eerder dit jaar oordeelden de rechters in Karlsruhe al dat dit in strijd is met de grondwet. De Bondsdag wilde het kiesrecht na de verkiezingen voor het Europees Parlement in mei aanpassen, maar dat moet met de uitspraak van het Hof van maandag dus sneller.
Het gaat om ruim 80.000 mensen die nu aan de Europese verkiezingen mogen meedoen. Zij moeten wel een speciaal verzoek indienen om te mogen stemmen.
In Nederland hebben alle mensen van 18 jaar en ouder stemrecht. Ze moeten wel zelfstandig - zonder hulp in het stemhokje - hun stem kunnen uitbrengen. Lees meer bij tagesspiegel.de
Lees meer over 'Politiek':
Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?
Het vertrek van fractievoorzitter Spahn biedt Merz de kans op een reset, aldus econoom Brzeski. Maar doet hij er ook iets mee?
Gesomber in Duitsland anno nu
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' schrijft NOS-correspondent Chiem Balduk over de huidige malaise.
Merkels moeilijke beginjaren
In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.
Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor
Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.

Reacties
Geen reacties aanwezig