Duitslandweb logo Duitslandweb

Rechter: Duitsers met verstandelijke beperking mogen stemmen

Kort nieuws - 16 april 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Mensen in Duitsland met een verstandelijke beperking mogen in mei meedoen aan de verkiezingen voor het Europees Parlement. Dat heeft het Constitutioneel Hof maandag bepaald.

Tot nu toe waren mensen in Duitsland met een verstandelijke beperking die geheel afhankelijk zijn van verzorgers uitgesloten van het kiesrecht bij landelijke en Europese verkiezingen. Dat gold ook voor een deel van de mensen die tbs opgelegd hebben gekregen. Eerder dit jaar oordeelden de rechters in Karlsruhe al dat dit in strijd is met de grondwet. De Bondsdag wilde het kiesrecht na de verkiezingen voor het Europees Parlement in mei aanpassen, maar dat moet met de uitspraak van het Hof van maandag dus sneller. 

Het gaat om ruim 80.000 mensen die nu aan de Europese verkiezingen mogen meedoen. Zij moeten wel een speciaal verzoek indienen om te mogen stemmen. 

In Nederland hebben alle mensen van 18 jaar en ouder stemrecht. Ze moeten wel zelfstandig - zonder hulp in het stemhokje - hun stem kunnen uitbrengen. Lees meer bij tagesspiegel.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.


Lees meer

CDU/CSU en SPD eens over miljardenkredieten

CDU/CSU en SPD eens over miljardenkredieten

CDU en SPD willen miljarden investeren in defensie en infrastructuur. Sneuvelt nu toch de schuldenrem?


Lees meer

Die Linke vecht voor laatste kans

Die Linke vecht voor laatste kans

Drie oude boegbeelden van Die Linke vechten voor het voortsbestaan van de partij. De socialisten staan er voor de verkiezingen in februari slecht voor.


Lees meer

Podcast Achtung: Regeringscrisis

Podcast Achtung: Regeringscrisis

Na de breuk van het kabinet-Scholz maken de Duitse partijen zich op voor de verkiezingsstrijd. De redactie blikt daar in deze podcast op vooruit.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger