Duitslandweb logo Duitslandweb

Huiszoekingen bij rechtsextremisten in vier Duitse deelstaten

Kort nieuws - 31 juli 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

In vier Duitse deelstaten zijn dinsdag in opdracht van het openbaar ministerie doorzoekingen gedaan in appartementen van rechtsextremisten. De verdachten zouden volgens de autoriteiten een gewapende arm vormen van de rechtsextremistische groep 'Wolfsbrigade'. 

Het doel van de Wolfsbrigade is volgens de Duitse autoriteiten de 'versterking van een vrij vaderland' volgens de 'Germaanse waarden' Daarbij zouden zij bereid zijn geweld te gebruiken. 

In Saksen-Anhalt, Hessen, Nedersaksen en Noordrijn-Westfalen werden de woningen van tien mensen doorzocht. Ze worden verdacht van deelname aan een criminele organisatie. Niemand werd gearresteerd, maar het onderzoek gaat verder. Lees meer bij Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.


Lees meer

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.


Lees meer

100 jaar DAAD: kennis uitwisselen in moeilijke tijden

100 jaar DAAD: kennis uitwisselen in moeilijke tijden

Al 100 jaar stimuleert de DAAD internationale uitwisseling voor studenten en wetenschappers.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger