
Merkel: 'Geen maximum snelheid op Duitse snelwegen'
Kort nieuws - 2 januari 2020 - Auteur: Redactie DuitslandwebEr komt voorlopig geen algemene maximum snelheid op de Duitse snelwegen. Dat heeft kanselier Merkel maandag via haar woordvoerder laten weten. De coalitiepartijen SPD en CDU/CSU strijden al maanden over dit onderwerp.
SPD-minister Schulze van Milieu is voor een Tempolimit. Een maximum snelheid zorgt volgens haar voor meer veiligheid en is beter voor het klimaat. Op het partijcongres in december besloot de SPD opnieuw over dit thema te gaan praten met coalitiepartner CDU/CSU.
Minister van Verkeer Andreas Scheuer (CSU) wees een maximum snelheid al meerdere keren van de hand. Kanselier Merkel heeft nu nog een keer benadrukt dat die er niet komt. De Tempolimit is niet opgenomen in het coalitieverdrag, zo meldde haar woordvoerster, en er is ook geen reden om het bestaande beleid te veranderen. Lees meer bij n-tv
Voor 70 procent van de Duitse snelwegen geldt nu geen snelheidslimiet. Een meerderheid van de Duitsers is voorstander is van een maximum snelheid, blijkt uit een enquête van onderzoeksinstituut Civey van december. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Politiek':

Merz levert, maar niet voor iedereen
Merz' begrotingsplannen zijn 'de eerste regendruppel op droge grond' voor de Duitse economie, schrijft columnist en econoom Brzeski.

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie
In deze podcast bespreken we twee onderwerpen: het Duitse Israëlbeleid en boulevardblad Bild.

Duitse politici lijden onder geweld en agressie
Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles
Duitsland heeft strengere grenscontroles ingevoerd. Die leveren praktische en juridische problemen op.
Reacties
Geen reacties aanwezig