
Merkel: 'Geen maximum snelheid op Duitse snelwegen'
Kort nieuws - 2 januari 2020 - Auteur: Redactie DuitslandwebEr komt voorlopig geen algemene maximum snelheid op de Duitse snelwegen. Dat heeft kanselier Merkel maandag via haar woordvoerder laten weten. De coalitiepartijen SPD en CDU/CSU strijden al maanden over dit onderwerp.
SPD-minister Schulze van Milieu is voor een Tempolimit. Een maximum snelheid zorgt volgens haar voor meer veiligheid en is beter voor het klimaat. Op het partijcongres in december besloot de SPD opnieuw over dit thema te gaan praten met coalitiepartner CDU/CSU.
Minister van Verkeer Andreas Scheuer (CSU) wees een maximum snelheid al meerdere keren van de hand. Kanselier Merkel heeft nu nog een keer benadrukt dat die er niet komt. De Tempolimit is niet opgenomen in het coalitieverdrag, zo meldde haar woordvoerster, en er is ook geen reden om het bestaande beleid te veranderen. Lees meer bij n-tv
Voor 70 procent van de Duitse snelwegen geldt nu geen snelheidslimiet. Een meerderheid van de Duitsers is voorstander is van een maximum snelheid, blijkt uit een enquête van onderzoeksinstituut Civey van december. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Politiek':

CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan
Na "de zomerdepressie" komt nu de "nieuwe herfstkracht", beloven regeringspartijen CDU/CSU en SPD.

Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan
De CDU/CSU voert onder kanselier Merz een duidelijk conservatievere koers. Dat zorgt voor stevige discussies.

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’
Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”
.jpg)
CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software
Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.
Reacties
Geen reacties aanwezig