Duitslandweb logo Duitslandweb

Aantal slachtoffers Volkmarsen naar boven bijgesteld

Kort nieuws - 25 februari 2020 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Het aantal slachtoffers van de man die maandag inreed op een carnavalsoptocht in Volkmarsen (Hessen) staat op 52. Eerder sprak de politie in Kassel over 32 gewonden. 

Momenteel worden nog 35 gewonden behandeld in het ziekenhuis. 17 andere mensen zijn na medisch onderzoek weer thuis. Onder de slachtoffers zijn in totaal 18 kinderen, aldus de politie. Het is niet bekend of en hoeveel van hen zwaargewond zijn. 

Over het motief van de 29-jarige dader is nog niets bekend. De man reed maandagmiddag in op de feestende menigte van Rosenmontag, het traditionele hoogtepunt van het volksfeest. Daarbij zou hij volgens getuigen nog gas hebben gegeven. De verdachte raakte zelf ook gewond. Hij is gearresteerd, maar kon nog niet worden verhoord. De verdachte was niet onder invloed van alcohol, zei een woordvoerder van de procureur-generaal dinsdagochtend. De 29-jarige man wordt verdacht van poging tot moord. 

Diverse carnavalsoptochten in Hessen zijn vanwege het voorval in Volkmarsen dinsdag afgelast. Lees meer bij Deutschlandfunk en hessenschau.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Zingende oma’s in opstand tegen extreemrechts

Zingende oma’s in opstand tegen extreemrechts

Tienduizenden Duitse senioren sloten zich aan bij de Omas gegen Rechts. In Hamburg zingen ze in koor tegen de AfD


Lees meer

Aanslag Maagdenburg overschaduwt Duits kerstfeest

Aanslag Maagdenburg overschaduwt Duits kerstfeest

Na de aanslag op de kerstmarkt in Maagdenburg wordt gezocht naar fouten in het systeem.


Lees meer

Een uitgestoken hand naar rechts-extremisten

Een uitgestoken hand naar rechts-extremisten

Fabian werkt bij EXIT en helpt neonazi's die dat milieu willen verlaten. Hij treedt naar buiten ondanks bedreigingen. Serie Burgermoed #2.


Lees meer

Monsterproces groep-Reuß vordert gestaag

Monsterproces groep-Reuß vordert gestaag

Twee jaar geleden werd een groep gearresteerd die een staatsgreep wilde plegen. In de processen worden veel details bekend.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger