Duitslandweb logo Duitslandweb

Veertig verdachten van rechtsextremisme bij politie

Kort nieuws - 24 augustus 2020 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Duitse politiediensten hebben in het eerste halfjaar van 2020 te maken gehad met veertig nieuwe verdenkingen van rechtsextremisme in de eigen gelederen.

Dat blijkt uit een rondvraag van persbureau DPA. In Hessen loopt tegen 17 politiemedewerkers een strafrechtelijk onderzoek. In die deelstaat wordt onderzocht in hoeverre politieagenten betrokken zijn bij het versturen van dreigbrieven.

In Saksen gaat het om zes medewerkers. Tegen vier van hen loopt een strafrechtelijk onderzoek, drie politiemannen zijn ontslagen. In Saksen-Anhalt worden vijf politiemedewerkers verdacht van rechtsextremisme. De binnenlandse veiligheidsdienst Verfassungsschutz komt naar verwachting in september met een rapportage over rechtsextremisme en racisme in de politie- en veiligheidsdiensten. Lees meer bij Tagesschau 

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen

Katholieken vormen de grootste religieuze gemeenschap in Duitsland. Maar steeds meer mensen verlaten de kerk.


Lees meer

Dansen voor Duitsers taboe op Goede Vrijdag

Dansen voor Duitsers taboe op Goede Vrijdag

Met Pasen is ingetogenheid wettelijk afgedwongen in Duitsland.


Lees meer

Juridische kennis als wapen tegen rechtspopulisten

Juridische kennis als wapen tegen rechtspopulisten

Burgermoed #4: Jurist Maximilian Steinbeis maakt de Duitse samenleving alert op de zwakke plekken in de rechtsstaat.


Lees meer

Ambtenarenstatus

Ambtenarenstatus

Duitse ambtenaren hebben privileges, maar die hebben een prijs. Column van Maarten Westerveen, Nederlander in Keulen


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger