
Regering roept deelstaten op zich te houden aan schoolsluitingen
Kort nieuws - 21 januari 2021 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Duitse regering heeft de deelstaten opgeroepen zich te houden aan de afspraak om de scholen en kinderopvang gesloten tot houden tot half februari. In de praktijk blijkt dat veel deelstaten hun eigen weg gaan.
De minister-president van Baden-Württemberg, Winfried Kretschmann, zei dinsdag na het overleg tussen de regering en de deelstaten dat hij ging kijken of de basisscholen en kinderopvang vanaf begin februari weer open kunnen gaan. Dinsdag werd juist besloten de lockdown te verlengen en ook de scholen gesloten te houden. De bondsregering heeft de deelstaten via een woordvoerder opgeroepen zich aan deze afspraken te houden.
Minister van Gezinszaken Franziska Giffey (SPD) reageerde sceptisch op de overwegingen van Kretschmann en andere deelstaten. De minister sprak zich uit voor handhaving van uniforme regelsgeving in Duitsland. De sluiting van de scholen en kinderopvang noemt ze een dringende, noodzakelijke maatregel. In Duitsland is onderwijs een deelstaataangelegenheid, dus de invloed van de federale overheid is beperkt tot verzoeken en waarschuwingen. Lees meer bij Welt en Tagesschau zette de onderwijsplannen van verschillende deelstaten op een rij.
Lees meer:

Corona in Duitsland: veelgestelde vragen
Een overzicht van de belangrijkste Duitse coronamaatregelen en de Duitse en Nederlandse reisregels

Duitse scholen huiverig voor Teams en Whatsapp
Het digitale thuisonderwijs is op veel scholen een drama. Scholieren zijn vaak aangewezen op falende leerplatformen.

Deelstaten wijken af van lockdown-maatregelen
De Duitse deelstaten maken hun eigen uitzonderingen op de nieuwe strenge coronaregels. Een overzicht.

Duitsland in 2021: Einde tijdperk-Merkel
Na 16 jaar zwaait kanselier Merkel in september af. De redactie werpt een blik vooruit op dit verder onzekere jaar.
Reacties
Geen reacties aanwezig