Duitslandweb
Duitse regering komt met miljardensteun voor cultuurbranche
Kort nieuws - 27 mei 2021 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Duitse regering heeft een hulppakket van 2,5 miljard euro besloten om vanaf 1 juli de cultuurbranche mee te ondersteunen. Minister Scholz (SPD) van Financiën noemt het speciale fonds het "grootste cultuur-stimuleringsprogramma sinds de oprichting van de Bondsrepubliek".
De bedoeling is dat met het steunfonds theaters, bioscopen en andere culturele instellingen weer kunnen opstarten na de maanden van verplichte sluiting door de corona-pandemie.
Van de 2,5 miljard euro gaat 1,9 miljard naar organisatoren van culturele evenementen zoals film- en theatervoorstellingen. Omdat zij slechts beperkt publiek mogen toelaten, zijn hun activiteiten economisch niet rendabel. Daarom krijgen ze van de overheid vanaf 1 juli extra subsidie op elk kaartje dat ze verkopen, tot een bedrag van maximaal 100.000 euro per voorstelling.
De rest van het geld, 600 miljoen euro, is bedoeld voor organisatoren van grote evenementen met meer dan 2.000 bezoekers. Voor hen wordt onder meer een annuleringsfonds ingericht, zodat het financiële risico voor de organisatie van bijvoorbeeld festivals en concerttournees een stuk kleiner wordt. Lees meer bij Die Zeit en op de site van de Bundesregierung
Lees meer over 'Cultuur':
Nefertiti schittert in Berlijn, niet in Caïro
De komst van het nieuwe archeologische museum in Caïro heeft de discussie over de buste van koningin Nefertiti aangewakkerd.
Deutsches Kino: Neonazi's en stadsneuroten
De nieuwe reeks Deutsches Kino biedt originele en gevarieerde Duitstalige films, in Delft, Amsterdam en nu ook in Utrecht.
East Side Gallery in Berlijn bestaat 35 jaar
De schilderingen op resten van de Berlijnse Muur worden aangetast door bezoekers en het weer, maar blijven actueel.
Warum, wieso: kennen we allemaal het Ampelmännchen?
Het Oost-Duitse stoplichtfiguurtje is wereldberoemd. Inmiddels heeft het veel concurrentie.

Reacties
Geen reacties aanwezig