Duitslandweb
Duitse gletsjers smelten sneller dan ooit
Kort nieuws - 11 augustus 2022 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe gletsjers in de Alpen smelten dit jaar harder dan ooit tevoren, stellen wetenschappers vast. Dat geldt ook voor de vijf gletsjers in Duitsland.
De Duitse gletsjers bevinden zich allemaal in Beieren. Drie in het bergmassief rondom de Zugspitze (2962m) en twee in de Berchtesgadener Alpen. Door een relatief warme winter, de huidige hitte en vooral de neerslag van Saharazand smelten de gletsjers veel sneller dan gedacht. Wanneer zonlicht een helder sneeuwoppervlak raakt, wordt 90 procent gereflecteerd. Maar het Saharazand maakt de sneeuw donkerder en de reflectie neemt af.
Vorig jaar voorspelden wetenschappers al dat de gletsjers in plaats van 30 jaar nog maar ongeveer tien jaar zouden bestaan. De vrees is nu dat ze ook die verwachting naar beneden moeten bijstellen. De kans is groot dat één van de Duitse gletsjers, de zuidelijk Schneeferner, al dit jaar verdwenen is, aldus Christoph Mayer van de Beierse Academie van Wetenschap tegen Tagesschau.
Lees meer over 'Maatschappij':
'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'
Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de roep luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.
Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn
De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.

Reacties
Geen reacties aanwezig