
Peiling: meerderheid CSU-kiezers is voor homohuwelijk
Kort nieuws - 8 maart 2013Een verrassende meerderheid van 52 procent van de CSU-aanhangers is voor gelijkstelling van homo- en heteroparen. Bij de CDU gaat het om 55 procent. Dat blijkt uit een opiniepeiling die in opdracht van de ARD is uitgevoerd. Eerder deze maand sprak Angela Merkel (CDU) zich tegen het homohuwelijk uit. Ook CSU-leider Seehofer is tegen. Uitspraken van het Constitutioneel Hof, opiniepeilingen, en druk vanuit coalitiepartner FDP en oppositie hebben in de gelederen van CDU en CSU de discussie over gelijkstelling de afgelopen weken aangezwengeld. Homoparen hebben in Duitsland niet dezelfde rechten als hetero's bij adoptie. Ook hebben ze niet dezelfde fiscale voordelen. Lees meer bij tagesschau.de >>
Lees meer over 'Maatschappij':

Duitse legerbases door spionage-drones bezocht
Boven Duitse strategische doelen worden veelvuldig drones gezien. Alles wijst op Russische spionage.

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Discriminatie Sinti en Roma neemt toe in Duitsland
Discriminatie en geweld jegens Sinti en Roma is in Duitsland flink toegenomen.

Klöckner strijkt de regenboogvlag op de Rijksdag
De regenboogvlag wordt niet meer gehesen op de Rijksdag tijdens de Berlin Pride, en medewerkers lopen niet meer mee in de parade.
Reacties
Geen reacties aanwezig