Duitslandweb
'Slachtoffers politiegeweld kansloos bij Duitse justitie'
Kort nieuws - 16 mei 2023 - Auteur: Redactie DuitslandwebSlachtoffers van politiegeweld in Duitsland maken binnen het justitiesysteem nauwelijks een kans serieus te worden genomen als ze een klacht indienen. Dat blijkt uit een studie van de universiteit Frankfurt naar politiegeweld.
Slachtoffers van politiegeweld voelen zich als ze bij justitie aankloppen vaak opnieuw slachtoffer, blijkt uit de studie, omdat ze meestal met wantrouwen te maken krijgen en hun klacht niet erkend wordt. In 90 procent van de gevallen worden zaken over onrechtmatig politiegeweld geseponeerd. In slechts 2 procent van de gevallen komt het überhaupt tot een aanklacht.
De onderzoekers van de universiteit Frankfurt waren verrast over het gebrek aan bewustzijn bij politie en justitie over de problemen van slachtoffers van politiegeweld. Zo kunnen ze met hun klachten alleen bij de politie terecht, die ze na een geweldservaring vaak niet meer vertrouwen. Ook de nauwe banden tussen politie en justitie blemmeren goed onderzoek naar klachten. De onderzoekers pleiten daarom voor een onafhankelijke instantie waar mensen met klachten terecht kunnen.
Een ander probleem is dat in Duitsland nauwelijks systematisch verzamelde gegevens over politiegeweld beschikbaar zijn. Het onderzoek van de universiteit Frankfurt levert nu voor het eerst omvangrijke wetenschappelijke informatie op. Lees meer bij Tagesschau en Die Zeit
Lees meer over 'Maatschappij':
Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm
Het Duitse subsidie-programma ‘Demokratie leben’ gaat volledig op de schop en dat veroorzaakt een storm van kritiek.
Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren
Historicus Laura Molijn schreef haar masterscriptie over de actie 'Deutsche nicht erwünscht' tegen Duitse toeristen in Nederland.
Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen
Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.
Duitsers leren democratie ook in het museum
Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.

Reacties
Geen reacties aanwezig