Duitslandweb logo Duitslandweb

Duitsland krijgt label dierenwelzijn voor varkensvlees

Kort nieuws - 16 juni 2023 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Duitse Bondsdag heeft vrijdag besloten dat varkensvlees dat in Duitsland wordt verkocht, een label moet hebben dat aangeeft hoe de dieren zijn gehouden. Met categorieën als 'stal', 'stal met extra ruimte', 'vrije uitloop' of 'biologisch', wordt de consument geholpen bij zijn keuze.

Varkenshouders wordt het makkelijker gemaakt om hun stal aan te passen zodat ze voor een hoger dierenwelzijn-label in aanmerking komen. 

De Duitse dierenbescherming vindt het nieuwe label volstrekt niet voldoende. De categorie 'stal' wekt volgens een woordvoerder de verkeerde associatie, omdat het gaat om dieronvriendelijke stalsystemen, met een roostervloer, zonder daglicht en frisse lucht, die eigenlijk moeten worden verboden. Ook geldt het label alleen voor mestvarkens, niet voor biggen en zeugen. Lees meer bij Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen

Katholieken vormen de grootste religieuze gemeenschap in Duitsland. Maar steeds meer mensen verlaten de kerk.


Lees meer

Dansen voor Duitsers taboe op Goede Vrijdag

Dansen voor Duitsers taboe op Goede Vrijdag

Met Pasen is ingetogenheid wettelijk afgedwongen in Duitsland.


Lees meer

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.


Lees meer

CDU/CSU en SPD eens over miljardenkredieten

CDU/CSU en SPD eens over miljardenkredieten

CDU en SPD willen miljarden investeren in defensie en infrastructuur. Sneuvelt nu toch de schuldenrem?


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger