
Duitsland neemt maatregelen tegen rechtsextremisme
Kort nieuws - 13 februari 2024 - Auteur: Redactie DuitslandwebIn reactie op de al weken aanhoudende protesten tegen de AfD en rechtsextremisme, heeft de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser dinsdag een pakket met maatregelen aangekondigd.
Volgens Tagesschau zijn een deel van de maatregelen al eerder aangekondigd. Nieuw is het plan voor een team dat desinformatie vroegtijdig opspoort. Ook nieuw is dat de minister de veiligheidsdienst meer bevoegdheden wil geven om uit te zoeken waar het geld vandaan komt bij rechtsxtreme netwerken. Bankrekeningen moeten sneller kunnen worden geblokkeerd, vindt de minister.
Faeser spreekt zich ook uit voor het aanpassen van de grondwet zodat het Constitutioneel Hof beter beschermd is tegen ondermijning. Het gaat dan bijvoorbeeld om de benoemingen van de rechters van dit grondwettelijk hof. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer:

CDU/CSU en SPD eens over miljardenkredieten
De CDU/CSU en de SPD willen miljarden investeren in defensie en infrastructuur. Daarvoor willen ze de schuldenrem deels loslaten.

Burgers op de bres voor democratie
In onze nieuwe serie staan Duitsers centraal die zich hard maken voor de democratie en rechtsextremisme bestrijden.

Die Linke vecht voor laatste kans
Drie oude boegbeelden van Die Linke vechten voor het voortsbestaan van de partij. De socialisten staan er voor de verkiezingen in februari slecht voor.

Podcast Achtung: Regeringscrisis
Na de breuk van het kabinet-Scholz maken de Duitse partijen zich op voor de verkiezingsstrijd. De redactie blikt daar in deze podcast op vooruit.
Reacties
Geen reacties aanwezig