Duitslandweb logo Duitslandweb

Duitsland neemt maatregelen tegen rechtsextremisme

Kort nieuws - 13 februari 2024 - Auteur: Redactie Duitslandweb

In reactie op de al weken aanhoudende protesten tegen de AfD en rechtsextremisme, heeft de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser dinsdag een pakket met maatregelen aangekondigd.

Volgens Tagesschau zijn een deel van de maatregelen al eerder aangekondigd. Nieuw is het plan voor een team dat desinformatie vroegtijdig opspoort. Ook nieuw is dat de minister de veiligheidsdienst meer bevoegdheden wil geven om uit te zoeken waar het geld vandaan komt bij rechtsxtreme netwerken. Bankrekeningen moeten sneller kunnen worden geblokkeerd, vindt de minister.

Faeser spreekt zich ook uit voor het aanpassen van de grondwet zodat het Constitutioneel Hof beter beschermd is tegen ondermijning. Het gaat dan bijvoorbeeld om de benoemingen van de rechters van dit grondwettelijk hof. Lees meer bij Tagesschau

Tags: Nancy Faeser

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.


Lees meer

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles

Duitsland heeft strengere grenscontroles ingevoerd. Die leveren praktische en juridische problemen op.


Lees meer

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?


Lees meer

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger