
AfD-politicus Höcke weer veroordeeld
Kort nieuws - 1 juli 2024 - Auteur: Redactie DuitslandwebAfD-politicus Björn Höcke, fractievoorzitter van de AfD in het deelstaatparlement van Thüringen, is maandag veroordeeld tot een geldstraf van 16.900 euro. Hij had tijdens een bijeenkomst in Gera in december een verboden leus van de nazi-knokploeg SA gebruikt.
Het is de tweede boete die Höcke krijgt voor het gebruik van de leus. In mei kreeg hij al een geldstraf van 13.000 euro opgelegd omdat hij de leus tijdens een toespraak in Merseburg in 2021 had gebruikt.
De extreemrechtse Höcke is de lijsttrekker van de AfD voor de deelstaatverkiezingen in Thüringen in september. In de peilingen is de AfD daar de grootste partij. De andere Duitse partijen sluiten regeringssamenwerking met de AfD uit. In Thüringen is de partij door de binnenlandse veiligheidsdienst Verfassungsschutz als "bewezen rechts-extremistisch" ingeschaald. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer:

Merz levert, maar niet voor iedereen
Merz' begrotingsplannen zijn 'de eerste regendruppel op droge grond' voor de Duitse economie, schrijft columnist en econoom Brzeski.

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie
In deze podcast bespreken we twee onderwerpen: het Duitse Israëlbeleid en boulevardblad Bild.

Duitse politici lijden onder geweld en agressie
Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles
Duitsland heeft strengere grenscontroles ingevoerd. Die leveren praktische en juridische problemen op.
Reacties
Geen reacties aanwezig