
AfD-bestuur wil af van jongerenafdeling
Kort nieuws - 3 december 2024 - Auteur: Redactie DuitslandwebHet bestuur van de Duitse radicaalrechtse partij AfD wil de jongerenorganisatie Junge Alternative (JA) op afstand zetten en een nieuwe jongerenafdeling oprichten. Dat hebben Duitse media maandag gemeld.
De extreemrechtse JA wordt in de gaten gehouden door de veiligheidsdienst Verfassungsschutz. Een verbod van de organisatie dreigt. De JA is een zelfstandige organisatie die volgens de statuten wel de officiële jongerenorganisatie van de AfD is. Volgens mediaberichten wil het AfD-bestuur een nieuwe jongerenafdeling die sterker door de moederpartij kan worden gecontroleerd. Daarvoor moet een partijcongres wel instemmen met een statutenwijziging. Lees meer bij TAZ
Lees meer:

Merz levert, maar niet voor iedereen
Merz' begrotingsplannen zijn 'de eerste regendruppel op droge grond' voor de Duitse economie, schrijft columnist en econoom Brzeski.

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie
In deze podcast bespreken we twee onderwerpen: het Duitse Israëlbeleid en boulevardblad Bild.

Duitse politici lijden onder geweld en agressie
Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles
Duitsland heeft strengere grenscontroles ingevoerd. Die leveren praktische en juridische problemen op.
Reacties
Geen reacties aanwezig